Lyžovanie

Nadmorská výška lyžiarskeho strediska SKI BACHLEDOVA: 820 - 1115 m.n.m.
Snehové podmienky a prevádzka - svahy, lanovky a vleky (LYŽIARSKE STREDISKO JE MIMO PREVÁDZKU:
BACHLEDOVA - Bachledka I., Bachledka II., Hrebeň - letná prevádzka .
JEZERSKO - Majstrák, Slalomák - letná prevádzka;
                   - Efka I, Efka II (free ride) - letná prevádzka.
FURMANEC - Furmanec I. - letná prevádzka (vo výstavbe najmodernejšia sedačková lanovka v Európe; spustenie v                                                       sezóne 2024/2025) ,
                     - Furmanec II. - mimo prevádzku.

Večerné lyžovanie (denne od 16.00 do 21.00) - Bachledka II. - mimo prevádzku.

Priamo v Bachledovej doline, 300 m od drevenice sa nachádzajú dolné stanice tunajších vlekov a 3-sedačkovej lanovky, ktorá je prepojená so športovým areálom v Jezersku a Frankovej, kde nájdete 4-sedačkovú lanovku a ďalšie 4 vleky. Kabínková lanovka (Gondola) v Bachledovej doline má dĺžku 1519 m a výškový rozdiel 255 m (zjazdovka Bachledka I. má dĺžku 1830 m), štvorsedačková lanovka v Jezersku má dĺžku 850 m a výškový rozdiel 310 m (zjazdovka MAJSTRÁK má dĺžku 1140 m, zjazdovka SLALOMÁK 950 m). Franková disponuje moderným vlekom LV2 o dĺžke 1090 m s prevýšením 235 m (zjazdovka FURMANEC I. má dĺžku 1100 m). Ich spoločná kapacita je až 8120 osôb za hodinu. Podrobnejšie informácie o nich nájdete na www.skibachledova.sk.

Zimná krajina Spišskej Magury ponúka ideálne možnosti turistiky na bežkách a tak si na svoje prídu aj vyznávači bežeckého lyžovania. Záujemcovia o tento druh lyžovania majú možnosť využiť trasy s výhľadom na Belianske Tatry vedúcu Bachledovou dolinou na hrebeň Magury, cez Príslop, Strednicu, do Monkovej doliny a Ždiaru. Dĺžka bežeckých tratí je 20 km v dvoch trasách (Príslop - 14 km, Bukovina 6 km).

Aktuálny srav bežeckých tratí:
HREBEŇ I. (Príslop) 7 + 7 km - letná prevádzka (bike track).
HREBEŇ II. (Bukovina) 3 + 3 km - letná prevádzka (bike track).